Branko Pešić priča o legendarnom gradonačelniku Beograda

Published 2016-02-01
Priča o životu i radu Branka Pešića (1922-1986) legendarnog gradonačelnika Beograda, od 1965. do 1974. godine.

All Comments (11)
  • Златно доба Београда и градоначелник ,који је радио за народ - БРАНКО ПЕШИЋ!!! Хвала за прелеп видео 👍
  • Niko nije i neće uraditi za Beograd ono što je BRANKO PEŠIĆ uradio. Gradonačelnik za pamćenje.
  • Maja Gojkovic u jutarnjem rece '' Sinisa Mali je isto uradio za Beograd ako ne i vise od cuvenog gradonacelnika Branka Pesica'' Gde mi zivimo... Pametnom dosta...
  • @SERBON
    Koliko je samo (kultnih) objekata izgrađeno u tih deset godina kada je Branko bio prvi čovek Beograda. Hvala mu.
  • @petarninic2274
    Dokaz kako jedna ljubav prema svome gradu moze napraviti velike stvari.
  • Прави пример какви би требало да буду политичари. Они су ту да раде за народ који им је дао власт а не да се лично богате на грађанима..... Треба више да се посвети пажње Бранку Пешићу јер многи људи млађи и не знају ко је. Ја могу само да кажем хвала му на свему и Београд ће му бити вечито захвалан.
  • Jeste to bilo vreme velikih graditeljskih poduhvata. U to vreme je država sa lakoćom otpočela da koristi bogati penzioni fond da bi se željene ideje ostvarile, Tu su i Beograđanka, i domovi zdravlja, BITEF, , Gazela, Sava centar i drugo. Tada je država postala dužnik prema penzionom fondu i bila obavezna da to vrati po svim uzusima. I radila je, osnovani su zakoni kojima je po osnovu duga država pokrivala penzije iz budžetskih sredstava. I onda se pojaviše unuci penzionera poverilaca da izmisle novu teoriju i kažu da su te penzije, samo dela penzionera prevelike i nezakonite. Izmišljotina namkvadrat. Kako se toliki novac ne može vratiti za dve tri godine, pa onda dolaze krizna vremena , fond PIO ostaje osiromašen, Ako se građanin zaduži mora da vrati dug pa makar rok trajao i pedeset godina. Dućnička obaveza ostaje i država je ne može izbeći. Mlađe generacije nisu mogle to da zaborave kao neupućene, one jednostavno neće to znaju jer su novi zakoni i propisi preinačeni u nešto sasvim drugo, to na zapadu ovako kako se postupa prema penzonerima u Srbiji ne bi moglo da prođe. Renta od izgrađenih objekata mora se vratiti penzonerima a ne poslovnom prostoru koji ta sredstva arči na visoke plate u upošljavanje gomile neradnika. Rentu uzimaju za beograđanku, za sava centar i niz drugih objekata, putarina na autoputu se ubira korišćenjem i gazele kao najprometnije saobraćajnice u zemlji i niko svoj deo ne daje u penzioni fond iz gojeg deo tog autoputa izgrađen. Domovi zdravlja ne vraćaju penzionom fondu za izgradnju objekata, a u njuima se leče i oni koji se tada nisu ni rodili a vode politiku ove zemlje.To se kroz dokumentaciju može lako analizirati i usmeriti na pravilan način ali za to ne postoji zdrava volja političara, mnogih poslanika, pa i penzionera. Pronađen je jedan najlakši način usmeravanja sredstava ovog puta samo na štetu penzionera dok svi drugi koriste izgrađene resurse i dalje ugodno žive nez nekog naročitog rada.
  • Da se nije pojavio Sinisa Mali, gdin Branko Pesic bi jos uvijek bio najbolji gradonacelnik Beograda..😂😂😂